Ilustračné foto. Koláž: SKsprávy
Iba to potvrdzuje, že na Slovensku už sloboda slova nič neznamená a ľudia sú na pokyn najvyšších ústavných činiteľov prenasledovaní za svoje názory, uviedol v stanovisku.
Rozhodnutie Krajského súdu (KS) v Bratislave potvrdzuje, že na Slovensku už sloboda slova nič neznamená a ľudia sú na pokyn najvyšších ústavných činiteľov prenasledovaní za svoje názory.
Konštatuje to podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha v reakcii na rozhodnutie súdu, ktorý v plnom rozsahu potvrdil, že Blaha protiprávne zasahuje do práv prezidentky Zuzany Čaputovej. Rozhodnutie súdu ho podľa jeho slov neprekvapuje.
Blahu rozhodnutie neprekvapilo: Je v širokom rámci útokov na opozíciu
„V kontexte systematických útokov vládnej moci na slovenskú opozíciu ma rozhodnutie krajského súdu nijako neprekvapuje. Iba to potvrdzuje, že na Slovensku už sloboda slova nič neznamená a ľudia sú na pokyn najvyšších ústavných činiteľov prenasledovaní za svoje názory,“ uviedol Blaha v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca strany Ján Mažgút.
Samotné rozhodnutie o jeho odvolaní ešte neobdržal, k ďalším právnym krokom sa vyjadrí až po tom, ako mu bude doručené rozhodnutie.
Nepáči sa mu však, že prezidentka sa k nemu dostala skôr ako on. Podľa neho to vyvoláva ďalšie otázniky nad tým, do akej miery prezidentka zneužíva svoje právomoci a do akej miery možno ešte o Slovensku hovoriť ako o právnom štáte.
Pravda sa umlčať nedá
Blaha je presvedčený, že
z politického hľadiska ide o ďalší dôkaz toho, že hlava štátu nevie zniesť ani elementárnu politickú kritiku
Odkazuje, že pravda sa umlčať nedá. Útoky prezidentky na slobodu slova opozičných poslancov označil za malicherné, úzkoprsé a detinské.
Ľubošovi Blahovi Facebook/Meta zrušil jeho stránku na sociálnej sieti. Došlo k tomu v júni, čo on považoval za účelové. „Je to splnenie pokynu koaličných politikov, aby zavreli ústa opozičnému politikovi, ktorý mal veľký výtlak na sociálnej sieti,“ uviedol.
Ochrana hlavy štátu ako v totalite?
Vecná rovina sporu: Opozičný politik Ľuboš Blaha opakovane označoval vo svojich statusoch a parlamentných vystúpeniach prezidentku Z.Čaputovú za „americkú agentku“. Tieto tvrdenia vyvrcholili najmä po stretnutí hlavy štátu s americkou veľvyslankyňou počas koaličnej krízy a v súvislosti s procesom prijímania tzv.okupačnej – „obrannej“ zmluvy o spolupráci medzi vládami USA a SR (DCA), čiže o predaji slovenskej zvrchovanosti nad dvomi vojenskými letiskami.
Pripomeňme, že nadštandardnú – trestnoprávnu ochranu – pred kritikou verejnosti alebo občana požívali papaláši v bývalom totalitnom režime, vrátne prezidenta republiky.
Podľa §103 Trestného zákona 140/1961
„Kto znižuje vážnosť prezidenta republiky, alebo kto verejne hanobí iného čelného predstaviteľa republiky pre výkon jeho právomoci alebo vôbec pre jeho činnosť v politickom živote, potresce sa odňatím slobody až na dva roky alebo nápravným opatrením.“
Žeby „liberálna demokracia“ a jej progresívni pionieri siahli aj do totalitného koša na svoju ochranu? Aj bývalá diktatúra mala pojem „socialistická demokracia“ a v rámci nej rovnako regulovala a obmedzovala právo na slobodu slova, čoho dôkazom je aj predmetný trestný paragraf.
-red3-
Rafael Rafaj
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/navrat-do-roku-1961-poslancovi-sud-prikazal-nehovorit-o-prezidentke-ako-americkej-agentke-blaha-reaguje-pravda-sa-umlcat-neda/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia