Skip to content
Menu
Menej ako 1 minútaDoba čítania: min.

Mel Gibson napísal arcibiskupovi Viganovi list – vyjadril mu v ňom svoju podporu

Vážení čitatelia, na obranu arcibiskupa Vigana sa postavil tiež svetoznámy herec a režisér okrem iných aj všetkým dobre známeho filmu Umučenie Krista, Mel Gibson. Prinášame Vám jeho list tak, ako bol uverejnený na portáli LifeSiteNews:

Mel Gibson
zdroj: GoodFon

Vážený arcibiskup,

Som si istý, že ste od Jorgeho Bergoglia nič iné nečakali. Viem, že viete, že nemá žiadnu právomoc – takže si nie som istý, ako Vás to ovplyvní v budúcnosti. Dúfam, že budete aj naďalej slúžiť omšu a prijímať sviatosti – je to skutočne čestný odznak, ktorého sa falošná pokoncilová cirkev stráni.

Máte moje sympatie, že verejne trpíte touto vážnou nespravodlivosťou. Pre mňa a mnohých iných ste najodvážnejší hrdina.

Ako vždy ste trafili klinec po hlavičke, pokiaľ ide o Františkovu nelegitimitu. Vyjadrujete základné problémy s inštitúciou, ktorá zatienila pravú Cirkev, a ja tlieskam Vašej odvahe, keď ste to povedali, ale ešte viac pri zachovaní vernosti pravej Cirkvi!

Ste moderný Athanasius! Úplne rešpektujem spôsob, akým obhajujete Krista a Jeho Cirkev. Súhlasím s vami na 100 %, že pokoncilová Cirkev II. vatikánskeho koncilu je falošná cirkev. Preto som postavil kaplnku, v ktorej sa bohoslužby konajú len v tradičnom ríte. Môžete tam kedykoľvek prísť odslúžiť omšu.

Samozrejme, byť nazývaný schizmatikom a byť exkomunikovaný Jorgem Bergogliom je ako čestný odznak, keď uvážite, že je úplným odpadlíkom a vylúči Vás z falošnej inštitúcie.

Pamätajte, že skutočná schizma vyžaduje inováciu, niečo, čo ste neurobili, ale niečo, čo Bergoglio robí s každým nádychom.

Preto je schizmatik! On sa však už ipso facto exkomunikoval svojimi mnohými verejnými herézami (kánon 188 v zákonníku z roku 1917). Ako už viete, nemá moc Vás exkomunikovať, pretože dokonca nie je ani katolík. Tak sa tešte! Som s Vami a dúfam, že Bergoglio ma tiež exkomunikuje zo svojej falošnej cirkvi.

Bergoglio a jeho kohorty majú oblečenie a budovy, ale Vy máte vieru.

Boh Vás žehnaj a zachovaj. Ak niečo potrebujete, len požiadajte, pokúsim sa Vám pomôcť zo všetkých síl.

S obdivom a nehynúcou úctou
Mel Gibson

AK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – GoodFon

PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 €
10 €
20 €
50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

The post Mel Gibson napísal arcibiskupovi Viganovi list – vyjadril mu v ňom svoju podporu first appeared on .

Podporte nás

OZ Televízia Veci Verejné

IBAN: SK76 7500 0000 0040 3272 1492