Skip to content
Menu
Menej ako 1 minútaDoba čítania: min.

Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel

8.7.2024 (SITA.sk) – Viacerí európski lídri a poprední politici odsúdili pondelňajšie ruské raketové útoky voči viacerých ukrajinským mestám, pri ktorých prišli o život desiatky ľudí a množstvo ďalších osôb utrpelo zranenia.

Potreba naďalej podporovať Ukrajinu

Estónska premiérka Kaja Kallasová uviedla, že zábery, ktoré v pondelok prichádzajú z Kyjeva, sú „šokujúce“ a pripomínajú, prečo svet potrebuje naďalej podporovať Ukrajinu. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Shocking images as Russian missiles hit Okhmatdyt Hospital, #Ukraine’s largest children’s hospital.

It’s a reminder of why we must support Ukraine and why outright Russian war criminals must be held to account. https://t.co/ev2AUjk6Lp— Kaja Kallas (@kajakallas) July 8, 2024

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani označil raketové útoky na ukrajinskú metropolu za „vojnové zločiny“, ktoré by malo „odsúdiť celé medzinárodné spoločenstvo“.

Vyjadrenie českého prezidenta

Český prezident Petr Pavel označil útoky za „neospravedlniteľné“ a povedal, že sú „dôkazom toho, že Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím“.

„Momentálne letím na samit NATO, kde očakávam konsenzus, že všetci vnímame Rusko ako najväčšiu hrozbu, na ktorú musíme byť dôkladne pripravení,“ napísal v príspevku pre platforme X.

Zásah dětské nemocnice v Kyjevě a mnoha dalších ukrajinských měst je důkazem toho, že Putinovo Rusko se nezastaví před ničím. Útok na ty nejzranitelnější je neomluvitelný. Právě odlétám na summit NATO, na kterém očekávám shodu na tom, že všichni vnímáme Rusko jako největší…— Petr Pavel (@prezidentpavel) July 8, 2024

„Železná“ podpora

Britský minister zahraničných vecí David Lammy medzitým povedal, že útok na detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve bol „hrozivým útokom na ukrajinských civilistov“, a zopakoval, že podpora Ukrajiny zo strany Spojeného kráľovstva bude naďalej „železná“.

Nový britský premiér Keir Starmer predtým poznamenal, že ruské útoky na nemocnicu sú ukážkou tej najväčšej „skazenosti“ Ruska.

Attacking innocent children. The most depraved of actions.

We stand with Ukraine against Russian aggression – our support won’t falter. https://t.co/Ujb28O48EB— Keir Starmer (@Keir_Starmer) July 8, 2024

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte nás

OZ Televízia Veci Verejné

IBAN: SK76 7500 0000 0040 3272 1492