Skip to content
Menu
Menej ako 1 minútaDoba čítania: min.

Fico nepochybuje ani sekundu, že dôjde k ďalšiemu útoku. Opozícia nabáda aktivistov k podobným činom (video)

11.7.2024 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) tvrdí, že atentát na neho spáchal aktivista opozície. Vo videu na sociálnej sieti nazval atentátnika „úbohým človiečikom“, ktorému odpustil a vôbec sa ním nezaoberá. Dodal však, že „vďaka“ opozícii sedí vo väzení.

Nabádanie k podobným činom

„Vy svojím správaním po 5. júli opätovne nabádate k podobným činom ďalších vašich aktivistov. Že k nim príde, nepochybujem ani sekundu,“ povedal.

„Sú desiatky dôkazov, ako vystupoval a správal sa na vašich podujatiach. Tak, ako ste v čase, keď ste boli vo vláde, štvali proti nám čurillovcov a lipšicovcov a pri každom nezákonnom obvinení a zatvorení ste otvárali šampanské a radostne tlieskali, tak teraz nesiete plnú zodpovednosť za to, ako ste štvali a k násilným akciám motivovali svojich aktivistov,“ uviedol Fico vo videu.

Návrat do politiky

Podľa neho sa Michal Šimečka (PS), Igor Matovič (hnutie Slovensko) a Branislav Gröhling (SaS) spoliehali, že sa už do aktívnej politiky po atentáte nevráti, čo by podľa Fica znamenalo pád vlády a ústavnú krízu.

„To, čo šimečkovia, gröhlingovia, matovičovia a im podobné médiá vystrájajú od 5. júla, keď som predniesol na Devíne prejav, nie je pre obsah tohto prejavu, ale pre sklamanie, že atentát na predsedu vlády neviedol k ich želanému výsledku, teda k pádu vlády a predčasným voľbám,“ uviedol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nesúhlas s členstvom Ukrajiny v NATO

Fico zároveň informoval, že ministra obrany Roberta Kaliňáka a ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (obaja Smer-SD) jasne žiadal, aby počas vyjednávanie textu záverečnej deklarácie NATO trvali na tom, že členstvo Ukrajiny v NATO je možné len vtedy, ak s tým budú súhlasiť všetky členské štáty aliancie vo svojich parlamentoch a taktiež, ak budú splnené všetky podmienky na členstvo.

„Verejne opakujem, už ani neviem, koľkýkrát, že Smer-SD a jeho poslanci nebudú v Národnej rade SR súhlasiť s členstvom Ukrajiny v NATO. Chápem želania Ukrajiny, je to suverénna krajina, ale jej členstvo v NATO je akurát tak zárukou tretej svetovej vojny,“ myslí si slovenský premiér.

Prezident na samite

Prezident Peter Pellegrini po rokovaní s lídrami NATO a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským na samite NATO vo Washingtone informoval, že Ukrajina môže vstúpiť do NATO len za predpokladu, že budú súhlasiť všetky členské krajiny a budú splnené podmienky.

Ako Pellegrini uviedol, budúcnosť Ukrajiny bola jedným z hlavných bodov záveru washingtonského samitu, s ktorým SR súhlasila.

Viac k témam: atentát na premiéra, Opozícia, Predseda vlády, Prezident SR, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk – Fico nepochybuje ani sekundu, že dôjde k ďalšiemu útoku. Opozícia nabáda aktivistov k podobným činom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte nás

OZ Televízia Veci Verejné

IBAN: SK76 7500 0000 0040 3272 1492