Skip to content
Menu
Menej ako 1 minútaDoba čítania: min.

Krúpy s veľkosťou až dva centimetre aj riziko záplav, meteorológovia varujú pred silnými búrkami v celej Českej republike

11.7.2024 (SITA.sk) – Pred veľmi silnými búrkami, ktoré majú prísť v piatok popoludní, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Informuje o tom spravodajský web TN.cz.

Búrky sa majú objaviť už vo štvrtok popoludní. Podľa ČHMÚ môže spadnúť až 30 milimetrov zrážok, pričom môžu padať krúpy s veľkosťou až dva centimetre. Veľmi silné búrky podľa meteorológov hrozia na území celej Českej republiky v piatok od 14-tej do 20-tej hodiny. Spadnúť môže približne 50 milimetrov zrážok a v prípade opakovaných búrok až 80 milimetrov.

„Vzhľadom na vysokú nasýtenosť územia môže dochádzať k lokálnym záplavám alebo sa môže vyskytnúť aj prívalová povodeň,“ dodal ČHMÚ.

Viac k témam: Burky, búrky v Česku, extrémne počasie v Česku, Hydrologické výstrahy, meteorologické výstrahy, Silné búrky, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Krúpy s veľkosťou až dva centimetre aj riziko záplav, meteorológovia varujú pred silnými búrkami v celej Českej republike © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte nás

OZ Televízia Veci Verejné

IBAN: SK76 7500 0000 0040 3272 1492